Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 56 komentarzy

Natalia Julia Nowak

Natalia Julia Nowak - No hope, no fear

Banda Sześciorga. Politycy są jak Heniek

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tusk, Kaczyński, Palikot, Pawlak, Miller, Ziobro... Oni wszyscy są jak Heniek z piosenki zespołu Brathanki. Dlaczego?

Wstęp
(opowieść o Wielkim Bumie)

Jeszcze w październiku 2011 roku mieliśmy w parlamencie Bandę Czworga, składającą się z Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Przed wyborami pojawiały się w Internecie apele, żeby nie głosować na przedstawicieli tej skostniałej i skompromitowanej szajki. Wezwania, o których mowa, doprowadziły do tego, że w sejmie pojawiła się piąta partia (czytaj: piąte koło u wozu). Jej nazwa to Ruch Palikota.

Na tym jednak Wielki Bum się nie skończył, bo kilka miesięcy po wyborach PiS doczekał się córeczki, Solidarnej Polski. Teraz mamy na Wiejskiej Bandę Sześciorga. Z czterech kłopotów zrobiło się sześć. Jak mawiała pewna starachowicka matematyczka: “dług i dług to duży dług”. No dobrze, ale dlaczego polskie ugrupowania parlamentarne zasługują na miano Bandy Sześciorga? I dlaczego przypominają Heńka z piosenki zespołu Brathanki? Niniejszy artykuł stanowi odpowiedź na te pytania.


Ruch Palikota
(Towarzystwo Adoracji Pewnego Kota)


Opis tego stronnictwa należy zacząć od stwierdzenia faktu, że jego przywódca jest jednym z najokropniejszych polonofobów, jacy kiedykolwiek chodzili po Ziemi. Skrajny eurofederalista, który wyraził pragnienie, aby Unia Europejska funkcjonowała jako “jedno państwo”. Wynarodowiony kosmopolita, deklarujący, że “najpierw jest Europejczykiem, a dopiero potem Polakiem”. Impertynent nawołujący do nienawiści wobec Narodu Polskiego (słynne słowa “Przyszedł czas, by powiedzieć Polakom, że muszą się wyrzec swojej polskości”). Antypaństwowy cynik współodpowiedzialny za uchwalenie Traktatu z Lizbony. Trudno się nie zgodzić z Leszkiem Millerem, który powiedział, że Janusz Palikot jest “zdolny do wszystkiego”.

Palikot najprawdopodobniej posiada osobowość narcystyczną, bo nikt normalny nie nazwałby partii politycznej własnym nazwiskiem. Chyba każdy potwierdzi, że nazwa ugrupowania politycznego powinna manifestować jego główny cel i orientację światopoglądową. Tak jest w większości przypadków. “Partia Kobiet” wskazuje na feminizm, “Narodowe Odrodzenie Polski” wyraża radykalny nacjonalizm, “Polska Partia Pracy” sugeruje ciągoty do socjalizmu, “Racja Polskiej Lewicy” kojarzy się racjonalizmem i antyklerykalizmem. Jak na tym tle wygląda nazwa “Ruch Palikota”? Niezbyt dobrze, ponieważ sygnalizuje brak idei przewodniej i stawia pojedynczego człowieka w centrum uwagi. Miano, o którym mowa, brzmi jak nazwa fanklubu i przywodzi na myśl zjawisko kultu jednostki. Pytanie: czy to efekt zamierzony?

Janusz Palikot kreuje się na obrońcę uciśnionych - kogoś, kto bierze w obronę lekceważone lub niedostrzegane grupy społeczne. W rzeczywistości, chodzi mu tylko o zdobycie władzy, pieniędzy i popularności. Aby osiągnąć ten cel, szuka on poparcia wszędzie, gdzie tylko może. Raz się uśmiechnie do homoseksualistów, innym razem do palaczy marihuany… O tym, że Palikot traktuje innych ludzi w sposób instrumentalny, świadczą jego własne słowa: “Pedał na pokładzie ze znaną twarzą - nie ma nic bardziej cennego”. Ale to jeszcze nie wszystko. Ludzie, którzy odeszli z RP, twierdzą, że ich były szef potajemnie służy koalicji rządowej. Jak powiedział Mariusz Grzegorczyk: “Dziś wiemy, że partia Ruch Palikota nie powstała w Sali Kongresowej, dzisiaj wiemy, że została ona zainicjowana w gabinecie premiera Donalda Tuska”.

Czy to oznacza, że Palikot jest kimś w rodzaju Fałszywej Marii z filmu “Metropolis” Fritza Langa? Chodzi o złowrogiego androida, który został wysłany do Miasta Robotników, żeby podburzyć proletariat i przynieść mu zgubę. Kolejna sprawa: jeszcze kilka lat temu Januszek był trzeciorzędnym politykiem, wyszydzanym przez media lub przedstawianym jako człowiek-ciekawostka. Obecnie stoi on na czele partii będącej trzecią siłą w Polsce. Wygląda to naprawdę podejrzanie, zwłaszcza w kontekście faktu, że Palikot ma na sumieniu współpracę z Komisją Trójstronną. Swoją drogą, to przerażające, że osobnik nienawidzący Polski i polskości posiada w naszej Ojczyźnie władzę. Strach pomyśleć, co by było, gdyby został on premierem. Nasz kraj już teraz znajduje się w tragicznym położeniu. Pod rządami Januszka sytuacja stałaby się wręcz katastrofalna.


Prawo i Sprawiedliwość
(Bezprawie i Niesprawiedliwość)


Na pierwszy rzut oka, partia Jarosława Kaczyńskiego nie ma nic wspólnego ze stronnictwem Janusza Palikota. Tu pseudoprawicowość, a tam pseudolewicowość. Tu wiara w zamach smoleński, a tam brak tej wiary. Tu odwołania do chrześcijaństwa, a tam walka z Kościołem katolickim. Tu sprzeciw wobec aborcji i związków jednopłciowych, a tam jednoznaczne poparcie. Tu powaga i pretensjonalność, a tam szyderstwa i prowokacje. Sympatycy PiS-u wypowiadają się z pogardą o zwolennikach RP, a zwolennicy RP w identyczny sposób traktują sympatyków PiS-u. W rzeczywistości, wymienione formacje posiadają wspólny mianownik. Jedną, negatywną cechę, która zrównuje je ze sobą i nadaje im jednakowy status. Chodzi o działalność na szkodę Polski, która stała się rutyną obu ugrupowań parlamentarnych.

Antypatriotyzm Prawa i Sprawiedliwości jest o tyle perfidny, że nie ma charakteru jawnego i otwartego. W przypadku Ruchu Palikota, sprawa jest jasna jak słońce: ani Januszek, ani jego poplecznicy nie próbują udawać patriotów (którymi nie są). Z PiS-em jest nieco trudniej, gdyż przedstawiciele tej partii sięgają po patriotyczną retorykę, widocznie wierząc, że zatroskana o Polskę część społeczeństwa da się na to nabrać. Niestety, fałszywy patriotyzm Jarosława Kaczyńskiego i jego świty rzeczywiście bywa odbierany jako coś szczerego i autentycznego. Powoduje to, że propolscy, ale odurzeni propagandą ludzie “karmią” to stronnictwo swoimi ciepłymi komentarzami, wyborczymi głosami i ulicznymi okrzykami. Oddają swoje serce grupie, która na to nie zasługuje i która nie pozwala się rozwinąć bardziej ideowym formacjom. Dlaczego patriotyzm Prawa i Sprawiedliwości jest fałszywy?

Choćby dlatego, że Kaczyński pozuje na eurosceptyka i obrońcę naszej suwerenności, a sam (zupełnie jak Palikot, Tusk, Komorowski, Sikorski, Gowin, Ziobro, Pawlak i Napieralski) głosował za ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego. Mało tego. Bubel prawny, który przekształcił Unię Europejską w państwo federalne (czyli, de facto, pozbawił Polskę niepodległości) został podpisany przez PiS-owskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To właśnie LK, człowiek posługujący się pronarodowymi sloganami i zwodzący patriotów do samego końca, ratyfikował dokument czyniący z naszej Ojczyzny element Stanów Zjednoczonych Europy. A przecież mógł się podać do dymisji albo zwyczajnie odmówić podpisania Traktatu! Gdyby Lech Kaczyński trafił przed Trybunał Stanu za nieratyfikowanie Aktu Rozbiorowego, byłby męczennikiem, prześladowanym za bezwarunkową miłość do Polski.

Problem w tym, że zdecydował się na inne rozwiązanie. Nie poświęcił się dla ratowania naszej suwerenności, tylko zrobił to, co mu kazali europejscy federaliści. Uczynił najstraszniejszą rzecz, jaką można sobie wyobrazić. Finał jest taki, że sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, zamiast bić się w piersi i błagać Polaków o przebaczenie, stawiają mu pomniki, piszą wiersze na jego cześć, śpiewają o nim piosenki i nazywają go “bohaterem narodowym”. W serwisie YouTube można znaleźć filmik, w którym Joanna Burzyńska - słynna obrończyni krzyża - określa Lecha Kaczyńskiego mianem “świetlanej postaci”. Kult LK jest zdecydowanie niehonorowy i antypatriotyczny. Ciekawe, że były prezydent spoczywa w Krypcie Wawelskiej, czyli tam, gdzie pochowano przedwojennego dyktatora Piłsudskiego (mającego na sumieniu cztery razy więcej ofiar niż Wojciech Jaruzelski).


Pozostali członkowie Bandy Sześciorga
(Cztery Stronnictwa Apokalipsy)


Platforma Obywatelska - partia, która zastała Polskę kwitnącą, a zostawi więdnącą. Ugrupowanie, niczym anioł śmierci, przynosi zgubę i zatracenie wszystkiemu, co spotyka na swojej drodze. Pod rządami PO znikają szkoły i przychodnie lekarskie, rozkłady jazdy PKP i PKS zmieniają się z dnia na dzień, dług publiczny rośnie jak magiczna fasola, pacjenci chorzy na raka cierpią z powodu braku lekarstw, a ludzie zatrudnieni drżą ze strachu na myśl o pracy do 67 roku życia. Internauci, przerażeni wizją inwigilacji w Sieci, wychodzą na ulice i odważnie wykrzykują swoje żale. Donald “Słońce Peru” Tusk nie znosi sprzeciwu i nie chce słyszeć o jakichkolwiek referendach czy konsultacjach społecznych. Zrozpaczonym Polakom opadają ręce.

Platforma Obywatelska lekceważy nie tylko szarych obywateli i ich podstawowe potrzeby życiowe, ale również polską rację stanu. Wśród posłów PO nie było ani jednej osoby głosującej przeciwko Traktatowi Lizbońskiemu. Było za to wielu parlamentarzystów, którzy wypowiadali się o tym dokumencie bardzo pozytywnie. Radosław Sikorski nie ukrywa, że jest zadowolony z federalizacji Unii Europejskiej, będącej już faktem dokonanym. Słońce Peru wyraźnie płaszczy się przed Angelą Merkel i wszechwładcami z Brukseli. Komentatorzy twierdzą, że Tusk robi te wszystkie świństwa, żeby odnieść wymarzony sukces w Komisji Europejskiej. Niedawno podano bowiem informację, że za kilka lat nasze kochane Słoneczko może stanąć na czele KE (źródło: “Uważam Rze”).

Polskie Stronnictwo Ludowe - partia, o której nie da się zbyt dużo powiedzieć. Cicha, bierna, pozbawiona inicjatywy i pełniąca funkcję dodatku do PO. Przed wyborami jest gotowa utworzyć koalicję z każdym, kto wyrazi na to zgodę. Po wyborach dochowuje wierności ugrupowaniu, z którym związała swój los. PSL można porównać do starej panny, która za wszelką cenę chce wyjść za mąż, a gdy osiąga ten cel, jest lojalna i uległa wobec swojego małżonka. Obserwatorzy polskiej sceny politycznej podkreślają, że ludowcy zawsze zachowywali się w ten sposób. Faktycznie. Jeśli spojrzymy na czasy przedwojenne, powojenne i współczesne, to dojdziemy do wniosku, że przedstawiciele ruchu ludowego tworzyli już koalicje ze wszystkimi opcjami politycznymi. Cieszmy się, że - w przeciwieństwie do innych stronnictw - dają nam oni poczucie stałości. I że są z nami na dobre i na złe.

Sojusz Lewicy Demokratycznej - istny dinozaur. Trochę jak stary zespół muzyczny, który już dawno przestał się ludziom podobać, a który wciąż nagrywa piosenki i liczy na odzyskanie popularności. Działacze SLD przekonali się na własnej skórze, co oznaczają słowa serialowego szlagieru: “Życie, życie jest nowelą, raz przyjazną, a raz wrogą”. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest już stracony, co nie zmienia faktu, że próbuje on się zemścić na Ruchu Palikota za kradzież części elektoratu. Oczywiście, partia Leszka Millera jest równie antypaństwowa i antynarodowa, jak pozostałe. To właśnie SLD podporządkowało naszą Ojczyznę Brukseli, Waszyngtonowi i Watykanowi. Poza tym, nie można zapominać o ponurej, esbeckiej przeszłości niektórych działaczy tego ugrupowania. I o wpadkach sprzed kilku lub kilkunastu lat. Czy ktoś jeszcze pamięta, o co chodziło z “chorobą filipińską”?

Solidarna Polska - formacja, która wyłoniła się z Chaosu. Tak, chodzi o Chaos, jaki miał miejsce w łonie Prawa i Sprawiedliwości. Stronnictwo ziobrystów nie powstałoby, gdyby nie trudny charakter Jarosława Kaczyńskiego i jego niechęć do pluralizmu wewnątrzpartyjnego. O Solidarnej Polsce mówi się głównie to, że jest ona konserwatywna światopoglądowo, ale ma wyraźne ciągoty do etatyzmu gospodarczego. Zobaczymy, jak to ugrupowanie, zrodzone w wyniku konfliktu personalnego, będzie się rozwijało. Można mniemać, że prędzej czy później podzieli ono los partii PJN (Polska Jest Najważniejsza).


Zakończenie
(z nawiązaniem do popkultury)


Politycy są jak Heniek z piosenki zespołu Brathanki. Zdobywają zaufanie i rozbudzają marzenia, a potem porzucają swoich wyborców na pastwę losu. Działacze polityczni mają to do siebie, że zdradzają obywateli i bezlitośnie łamią im serca (aż chce się ironicznie zaśpiewać: “Nie płacz, Hanuś, nie płacz nawet w samym niebie. Twój polityk, Twój wybrany, troszczy się o Ciebie“). Cóż, na tym polega ich specyfika. Nie wolno jednak zapominać o pewnym niuansiku. A mianowicie o tym, że “po czwartym wianku z rzędu diabli wzięli Heńka”.


Natalia Julia Nowak,
6-9 maja 2012 rokuPS. Czy Wy, drodzy Czytelnicy, macie swojego politycznego Heńka? Bo moim Heńkiem jest partia Prawo i Sprawiedliwość. 10 października 2009 roku dotarło do mnie, że uznawanie tej formacji za “mniejsze zło” jest tragiczną pomyłką.

PS 2. Link do utworu “Heniek”:

//www.youtube.com/watch?v=aihwrrMXccw  


 

KOMENTARZE

 • Tak sobie myślę o tym politycznym Heńku...
  I nikt nie przylazł do mojego łba. Co innego Henia...
  Czy Natalia Julia Nowak nie ma zadatków na Henię?
  Oby nie na Magdalenę Ś.
 • Oj, zaraz oszołomstwo PiSowskie uzna Cię za agentkę
  Prawda jest taka, ze generał Kiszczak dopuścił odpowiednie osoby do okrągłego stołu, do nowej starej demokracji - jak mawiał Stalin - „nigdy i nigdzie nie było takiej demokracji, jak nasza”.

  Na Kaczyńskich było po prostu mniej haków i dlatego trochę ich gryziono jak rządzili. Ale Kaczyńscy dobrze wiedzieli, że lustracja to nie za bardzo i dlatego wprowadzili ustawę z opóźnionym wejściem w życie a następnie znowelizowali tak aby zostały zmasakrowane przez TK.
 • @noman 23:35:00
  Co, czy kto to jest "oszolomstwo PiSowskie"? Czy jest tez "oszolomstwo anty-PiS-owskie"? Co, czy kto by to byl?

  Jakies dowody, fakty na to, ze na Kaczynskich bylo mniej hakow, ze Kaczynscy rzekomo "dobrze wiedzieli, że lustracja to nie za bardzo i dlatego wprowadzili ustawę z opóźnionym wejściem w życie a następnie znowelizowali tak aby zostały zmasakrowane przez TK"?

  Podaj te dowody i fakty. Potrafisz?
 • @noman 23:35:00
  oszołomie , nie nazywaj PiS-owców swoim imieniem , masz caly wachlarz innych inwektyw , oszołoma pozostaw dla siebie
 • @KrisJora 00:16:55
  targowiczanie wystarczy?
 • @seedam 00:35:46
  Wiec wedlug ciebie PiS to targowiczanie? Udowodnij, ze sa oni targowiczanami. Potrafisz? Kto wymysla takie twierdzenia o PiS-ie? Czy nie peockie tajne sluzby? Boi sie komuna powrotu PiS-u do wladzy, czyz nie tak?
  :)
 • PiS NAJWIEKSZE ZLO W POLSCE, PEDA PANI NOWAK :)
  Z tekstu pani Nowak wynika, ze najgorsze, najbardziej antypatriotyczne partie w Polsce to Ruch Palikota, oraz... PiS. Tak, PiS.

  Nie komuchy z SLD, nie rozwalacze Polski z PO, ale PiS.

  Jedyny fakt, jaki pani Nowak przedstawia jako dowod na te rzekoma skrajna nikczemnosc i antypatriotycznosc PiS-u, to podpisanie przez Lecha Kaczynskiego Traktatu Lizbonskiego.

  Pani Nowak, czy Lech Kaczynski nie byl poteznie naciskany przez reprezentantow narodu polskiego z PO, SLD, i innych partii, do podpisania tego traktatu? Czy podpisal go wbrew calemu narodowi, wbrew wiekszosci narodu, czy zgodnie z tym, co narod od niego oczekiwal? Jesli zgodnie z tym, co narod od niego oczekiwal, czy nie zachowal sie on jak Prezydent powinien sie zachowac?

  Jesli zachowal sie, zatem czy twierdzenie pani Nowak, ze PiS jest wyjatkowo zlowroga, antypatriotyczna partia, nie jest twierdzeniem klamliwym?

  Rzeczywiscie, w charakterze Polakow jest jakas sklonnosc do samodestrukcji, objawiajaca sie m.in. oczernianiem i niszczeniem ludzi pozytecznych dla Ojczyzny. Ta sklonnosc wydaje sie widoczna nawet u niektorych mlodych Polakow. Wydaje sie, ze to w zwiazku z ta sklonnoscia Polakow do samodestrukcji, oraz wiazaca sie z nia ich niezdolnoscia do rozsadnego, logicznego myslenia, praktyczni Jankesi uwazaja Polakow za glupi narod, smieja sie z Polakow. Czy nie slusznie?
  :)
 • "Politycy są jak Heniek"
  Przychodzi Heniek wypity do domu, kładzie się do łóżka i patrzy: moje nogi, żony nogi, czyjeś nogi.
  Przeciera oczy i znowu moje nogi, żony nogi, czyjeś nogi. Zerwał się z łóżka i krzyczy: e ty wstawaj, co ty z moja żonką w łóżku robisz? Na to nieznajomy: Spokojnie, spokojnie, jestem św. Piotr, przyszedłem, zabrac Cię do nieba. Heniek zdziwiony, ale jak to? Ja nie żyję? Nie mam żadnej szansy? Św. na to, że jest szansa, Heniek może zejść na ziemie pod postacią kury albo psa. Heniek pomyślał chwilę w skupieniu, pies na łańcuchu nie może pobiegać, to chcę być kurą! Po chwili Heniek był już na ziemi w postaci kury. Podszedł do niego kogut: witaj Heniu bardzo dobry wybór, zaraz podeśle Ci nioskę , nauczy Cię składać jaja. Przyszła nioska i uczy Henia składać jaja: Teraz Heniu tak się z całej siły ściśnij i przyj. Heniek prze, prze, prze i jest. Jajko wyskoczyło. Heniu, ale zajebiście mówi kura Mogę jeszcze raz? Na to kura: nooo, Heniu, ale tylko jedno.
  Heniek zaczął stękać, prze, prze, prze aż tu nagle budzi go żonka: HENIEK WSTAWAJ, BO CAŁE ŁÓŻKO ZASRASZ!
 • @Marky 00:46:29
  Szanowny Panie
  Mam w dupie z czego śmieją się Jankesi, mam również w dupie wyborców Pana Magistra i jego chory goleń, mam również w dupie "większośc narodu" i jego oczekiwania, którym zadoścuczunił Św.P. Lech Kaczyński .... Przekazanie suwerenności nowemu bytowi prawa międzynarodowego , jakim po ratyfikacji traktatu stała się EU, jest faktem! Nie nazywajmy więc, przekazującego patriotą polskim. Złamanie, obowiązującej jednak Konstytucji RP ( tej od PrawieMagistra) Art.126 p.2, zasługiwałoby na kulę w łeb a nie na Kraków.
 • @Marky 00:46:29
  "Czy podpisal go wbrew calemu narodowi, wbrew wiekszosci narodu, czy zgodnie z tym, co narod od niego oczekiwal? Jesli zgodnie z tym, co narod od niego oczekiwal, czy nie zachowal sie on jak Prezydent powinien sie zachowac?"

  Nie do końca powinien tak się zachowywać.
  Załóżmy hipotetycznie, że naród zechce przeprowadzić referendum w sprawie obniżenia wieku emerytalnego do 40 roku życia i podniesienia emerytury do 5000 zł, powinien się na to zgodzić?
  Zgodnie z narodem, z jego oczekiwaniami powinien.
  Tragiczne skutki takiego posunięcia, nie powinny być ważniejsze od woli narodu?
 • @seedam 01:31:57
  Szanowny panie,

  musi miec pan gigantyczna dupe.

  Czy nie uwaza pan, ze jesli wiekszosc narodu zadecyduje, ze chce dzialania niezgodnego z konstytucja, najwyzszy przedstawiciel tego narodu powinien poddac sie tej woli, oczywiscie po poinformowaniu najpierw narodu ze jego, narodu, decyzja jest niezgodna z konstytucja?

  Czy podpisanie TL bylo korzystne dla Polski, czy nie?

  Jesli niekorzystne, czy mozna uniewaznic to podpisanie? Jesli mozna, dlaczego tego dotychczas nie zrobiono, i kto za to odpowiada? Czy PiS i Kaczynscy?

  A czy PAN za to odpowiada, czy nie?
 • @wlochu 01:37:48
  Dobry argument, dziekuje.

  Jednak wydaje sie on falszywym argumentem.

  Zalozmy, ze Polski nie stac na obnizenie wieku emerytalnego do 40 lat i podwyzszenie emerytur do 5000 zl miesiecznie. Czy podpisanie przez Prezydenta zgody na obnizenie wieku emerytalnego do 40 lat i podwyzszenie emerytur do 5000 zl nie byloby podpisaniem zgody na cos niemozliwego do wykonania?

  Czy podpisanie przez Prezydenta zgody na przyjecie przez Polske postanowien Traktatu Lizbonskiego tez bylo podpisaniem zgody na cos niemozliwego do wykonania?
 • @Marky 02:17:44
  Dlaczego nie, oczywiście że jest możliwy.
  Państwo nie pociągnęło by długo, to oczywiste. Wykonać się to jednak da.
  Ja zdaje sobie sprawę, że żaden prezydent tego by nie zrobił. To było by nie rozsądne i bezprawne (tak jak i podniesienie wieku również).
  Umów należy dotrzymywać.
  (Nie wiem dlaczego, ludzie traktują emeryturę jak zasiłek, kiedy to zwykła pod przymusem, bądź nie, umowa z Państwem.

  Wracając jednak do tematu.
  To nie o rozsądku prezydenta "mówiliśmy" a o spełnianiu woli społeczeństwa. Niestety, niewielu tak naprawdę nie rozumie funkcjonowanie tego biurokratycznego molocha jakim to Państwo aktualnie jest.
  Dlatego śmiem sądzić, że teoretycznie istnieje szansa że społeczeństwo zagłosowało by na tak.
  Takie wywiady mnie tylko do takiej teorii przybliżają:
  http://www.youtube.com/watch?v=CuzdJ_mXfK8
 • @wlochu 03:14:21
  *Niestety, niewielu tak naprawdę rozumie funkcjonowanie tego biurokratycznego molocha jakim to Państwo aktualnie jest. (oczywiście)
 • @Marky 01:49:53
  Sporo ma Pan pytań....proponuję zadzwonic na telefon zaufania, albo napisac do redakcji TeleTygodnia.
 • @autorka
  100% racji!!! PiSlam to szkodnik największy, bo podszywają się pod patriotów. Reszta chociaż się ze swoją antypolskością nie kryje. Dopiero całkowita likwidacja PiS da szansę dla ideowych sił w Polsce.
  Pozdrawiam
 • @seedam 08:15:16
  RE: Sporo ma Pan pytań....proponuję zadzwonic na telefon zaufania, albo napisac do redakcji TeleTygodnia.

  --- Rozumiem, ze nie potrafi pan na moje proste pytania odpowiedziec.
  A moze po prostu boi sie pan na nie odpowiedziec? Czy boi sie pan odpowiedziec, zeby nie okazalo sie, ze panskie twierdzenie, ze Lech Kaczynski popelnil zbrodnie, za ktora nalezala mu sie kara smierci, jest nieprawdziwe?
 • NIE WYGRA PiS I KACZOR, WYGRA PO I KOMOROWSKI, ALBO INNA KOMUNA.
  @ Skandenberg
  RE: Ale wiele piSowców wciąż w niego wierzy. W faceta, który nie wygrał wyborów prezydenckich mimo współczucia społeczeństwa. Nie wygrał parlamentarnych mimo beznadziejnych rządów obecnej koalicji. Przegrał chyba 6 razy z rzędu.
  --- Nie wygral, bo tacy jak TY nie glosowali na niego, dali sie przekonac wscieklej propagandzie nienwisci przeciwko niemu i PiS-owi. Czy ta propaganda nienawisci to nie FAKT? z powodu tego, ze przegral Kaczynski, wygral Komorowski. Lepszy dla ciebie na prezydenta niz Kaczynski? Odpowiedz - ale szczerze. To, ze Kaczynski przegral i przegrywa, to TWOJA wina.
  A teraz pomysl logicznie. Twierdzisz, ze inne partie, w tym, jak rozumiem, PO, sa gorsze od PiS-u. Ty jednak nie glosowales na PiS. Z tego powodu wygralo PO - partia gorsza od PiS-u. Wydajesz sie tez twierdzic, ze nadal nie bedziesz glosowal na PiS. Czy twoje postepowanie jest madre, czy glupie?
  Zauwaz tez, ze twoja nagatywne nastawienie do PiS-u jest takie samo jak gazety muchnika, tefauenu, polsratu, i tym podobnych. W istocie powtarzasz te same negatywne, klamliwe slogany o PiS-ie i Kaczorze co oni. Czy daje ci to cos do myslenia, czy nie?
 • SLEPA MANKA TO AUTORYTET? :)
  @Skanderbeg 10:04:15

  Link, ktory podajesz, jest do tekstu niejakiej Slepej Manki.
  Czy polecasz blogerke Slepa Manke jako specjaliste od Lecha Kaczynskiego? Czy dlatego, ze podobnie jak ty, stawia ona niepoparte dowodami, negatywne twierdzenia o nim? Jesli chcesz, przeczytaj moje wpisy pod polecanym przez ciebie tekstem, oraz odpowiedzi Slepej Manki.
 • INNE PARTIE ANTYPOLSKIE, ALE I TAK LEPSZE NIZ PiS, PEDA WARLORD :)
  @Warlord 10:12:51

  RE: PiSlam to szkodnik największy, bo podszywają się pod patriotów.

  --- Jak konkretnie niby PiS-owcy podszywaja sie pod patriotow? Podaj fakty. Potrafisz?

  RE: Reszta chociaż się ze swoją antypolskością nie kryje.

  --- Znaczy ze PiS sie kryje ze swoja antypolskoscia? Udowodnij, ze sie kryje - podaj fakty. Potrafisz?

  RE: Dopiero całkowita likwidacja PiS da szansę dla ideowych sił w Polsce.

  --- Wiec niby istnienie PiS-u nie daje szansy tym "ideowym silom"? Konkretnie jak? A kim konkretnie sa te ideowe sily? Czy to sa aby napewno sily, czy raczej slabosci, skoro istnienie slabego, opozycyjnego PiS-u rzekomo nie daje im szansy? A czy zlikwidowalbys tez inne partie, w tym te otwarcie antypolskie, czy tylko PiS? Czy raczej nie likwidowalbys ich, bo one lepsze niz PiS, mimo ze antypolskie? Zlikwidowania PiS-u, zdaje sie, domagali sie komunisci, czyz nie tak?
  :)
 • @Marky 10:50:58
  Kiedyś tam w dyskusjach próbowałem odpowiadać na twoje ciągi pytań, rodziło to jedynie kolejne ciągi, a gdy odpowiedzi były niewygodnie prawdziwe to pojawiało się przemilczenie.
  Ponieważ dyskusja z kimś kto próbuje prowadzić ją w taki sposób i na tym poziomie jest niemożliwa, nie będę jej prowadził.
  To co uprawiasz to paranoja, bo jakakolwiek odpowiedź by nie była i tak będziesz brnął dalej w spiralę skomplikowanych pytań w stylu "czy Jarosław Kaczyński według ciebie zjadł swojego kota"?? Udowodnij!!.
  Uczciwi ludzie znają charakter PiS i im nie trzeba tego pokazywać i tłumaczyć, a sekciarskich PiSdzielców i tak nie przekonam.
 • @Warlord 11:01:23
  Czy twierdzisz, ze w tych domniemanych dyskusjach ze mna odpowiadales jasno i rzeczowo, a ja niby odpowiadalem ci "ciagami" niedorzecznych pytan? Wskaz gdzie byly te rzekome dyskusje. Potrafisz?

  RE: Ponieważ dyskusja z kimś kto próbuje prowadzić ją w taki sposób i na tym poziomie jest niemożliwa, nie będę jej prowadził.

  --- Czy twierdzisz, ze to, ze zadaje pytania, zeby zrozumiec co ktos, kto wyraza sie niejasno, ma na mysli, jest zle, nie na poziomie? Wolalbys, zebym slepo, bezmyslnie przyjmowal to, co ty twierdzisz - tak jak ty mechanicznie, bezmyslnie absorbujesz propagande nienawisci przeciwko PiS-owi i Kaczorowi, prawda?

  Gdzie ja niby zadalem takie glupie pytanie jak:""czy Jarosław Kaczyński według ciebie zjadł swojego kota"?? Udowodnij!!"

  Przypisujesz mi swoje wlasne pytanie, czyli klamiesz.

  Nie bedziesz prowadzil ze mna "dyskusji," facet, nie dlatego ze ja zadaje durne, niedorzeczne pytania, jestem jako dyskutant nie "na poziomie," tylko dlatego, ze nie potrafisz udowodnic prawdziwosci swoich twierdzen na temat PiS-u. Ty dobrze wiesz, ze te twoje twierdzenia sa klamliwe, nieprawdaz?

  RE: Uczciwi ludzie znają charakter PiS i im nie trzeba tego pokazywać i tłumaczyć, a sekciarskich PiSdzielców i tak nie przekonam

  --- E tam, uczciwi, e tam, znaja charakter. Czy uczciwy jest ktos, kto klamie i oczernia, wyzywa np. od "PiSdzielcow," zada "likwidacji" partii ktora oczernia, twierdzi, ze lepsze sa partie otwarcie antypolskie (i ich likwidacji nie zada)?

  Tak przy okazji, a jak chcialbys "likwidowac" PiS? Czy fizycznie?
 • @Skanderbeg 11:32:46
  Twoj wpis jest wysoce emocjonalny, pelen swietego oburzenia na ten niecny PiS i Kaczorow, ale niestety nie podajesz w nim przekonujacych dowodow na to, ze PiS i Kaczor sa zli i niepatriotyczni. Nie udowadniasz w nim, ze w obecnej sytuacji w jakiej jest Polska nie nalezy na te partie glosowac. Jednak szczegolowo odpowiem na ten wpis nieco pozniej. A ty w miedzyczasie moze lepiej ochlon, czlowieku, z tego poniecenia i swietego oburzenia na to jak to, panie, ten straszny PiS, rzekomo ciebie skrzywdzil?

  Skandenberg, i jeszcze jedno. Interia to dla mnie nie jest wiarygodne zrodlo informacji. Wole dowiedziec sie o tym, co abp Michalik sadzi o bojkocie, z innego zrodla.
 • @Marky 00:04:52
  Oczywiście, proszę:

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YqhBtlG93ow#t=598s

  I jeszcze siódma część początek (6min.):
  http://www.youtube.com/watch?v=1zv6_MHC1a0

  Chcesz szczegółów, napisz do niego - on odpisuje w tym samym dniu lub na następny dzień.

  I obudź się wreszcie :)
 • @noman 12:56:19
  Hm, ok, sprawdze link i obejrze michalkiewicza (ktorego cenie).

  Czy twierdzisz, ze ja spie, przyjacielu? Czemu bys tak twierdzil?

  Otoz ja wyzywam ciebie, Skandenberga, i kazdego kto chce, na doglebna dyskusje na temat PiS-u. Na doglebna duskusje na temat zarzutow, ktore PiS-owi stawiacie. Bo taki Skandenberg zali sie, ze on, panie, podaje dowody na to, ze PiS jest rzekomo zly i niepatriotyczny, twierdzi, ze PiS-owcy nie sa w stanie obalic tych dowodow, ale tak naprawde ucieka od dyskusji, wydaje sie bac, kiedy sie kwestionuje jego argumenty i domniemane dowody. Wydaje sie bac, ze straci swoja antypisowska religie. A ja chce te jego dowody przeciwko PiS-owi przedyskutowac doglebnie. Wiec jesli nie jestescie tchorzami intelektualnymi, podyskutujmy jak mezczyzni, doglebnie, az naprawde dojdziemy do niewatpliwej prawdy. Ja nie bede mial nic przeciwko temu, zeby przyznac ze PiS jest zly i niepatriotyczny, jesli mi to naprawde udowodnicie. Wiec podejmujecie moje wyzwanie?
  :)
 • Doskonała analiza
  Doskonały artykuł. Chyba jasniej nie da się przedstawić całej ponurej rzeczywistości na rynku politycznym. Gra marionetek światowego rządu jest perfidna, ale najperfidniejszą forme przejawia partia PIS-U z wyszczególnieniem jego lidera, który jest mega niebezpieczny dla Polski, bo totalnie zakamuflowany. W co gra Kaczyński, którego słowa nie idą nijak w parze z czynami? Co maja w głowie oprócz sieczki, ludzie, którzy upatrują w nim wybawcę narodu?

  Powtarzam do znudzenie, że jego zakłamanie sięga szcytów Himalajów. Pamiętam jak wygłosił swoją pokrętną przemowę, skierowaną przeciwko Palikotowi, którego oskarżał o promowanie organizacji satanizstycznych, pdczas, gdy sam wprowadził do Polski najbardziej niebezpieczną lożę masońską B'nai B'rith i udaje zdziwionego. Nie cierpię Palikota, to błazen nad blaznami, ale retoryka Kzcyńskiego i jego zakłamanie budzą jeszcze wieksze obrzydzenie.
 • ANTYPISOWSCY FANATYCY BOJA SIE DYSKUSJI?
  @Skanderbeg 13:34:14

  Czy twierdzisz, ze ja unikam wszelkich dyskusji o PiS-ie?

  Czy to nie ja odpowiedzialem na wiele twoich wpisow na temat PiS-u, zadalem ci wiele pytan odnosnie do twoich oswiadczen na temat PiS-u, zeby zrozumiec co masz na mysli? Nawet w tym watku sa moje wpisy gdzie usiluje z toba dyskutowac. TAK czy NIE? :)

  Czy to nie ja napisalem:"Otoz ja wyzywam ciebie, Skandenberga, i kazdego kto chce, na doglebna dyskusje na temat PiS-u. Na doglebna duskusje na temat zarzutow, ktore PiS-owi stawiacie"?

  Czy ty nie odpowiedziales na to: "I żadnych wyzwań nie przymjuę"?

  Wiec kto tu niby unika dyskusji o PiS-ie - ja czy TY?

  Czy to unikanie dyskusji, ale oskarzanie swego oponenta, ze to on jej unika, to reakcja tchorza, czy kompulsywnego klamcy, czy obu typow naraz?
  :)
 • @Marky 14:40:34
  Póki co nie odpowiedziałeś na moje argumenty i nie odpowiedziałeś na Skanderbeg'a argumenty.

  Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam czasu na uczestnictwo w dyskusji - mam lepsze rzeczy do roboty - i nie liczę na durni w sejmie, że mi coś poprawią w życiu -a już całkiem nie mam czasu na uczestnictwo w jałowej dyskusji, którą podtrzymujesz.

  Odnieś się w końcu do lustracji i fałszywości działań PiSu, którą Skanderbeg przytoczył z kilkoma faktami.

  Ja może nie uważam PiSu za większe zło od SLD/PO, ale są w hierarchii szkodników tylko ciut niżej od reszty bandy. Zastanawiam się tylko czy atak na nich, jak rządzili - był wyreżyserowany - czy może siły wyższe miały trochę mniej haków na Kaczyńskich - to tylko on sam wie.
  Ja tam wodzów bandy sześciorga podłączył bym pod wykrywacz kłamstw i zadał każdemu po kilka pytań - wiele by się wyjaśniło.

  BTW, jak tak Ciebie czytam to widzę, że bełkoczesz jak durna banda złodziei w sejmie. 0 treści - słowa, słowa, słowa.

  Tak więc jak masz czas na lanie wody to sobie lej dalej. Ale może jednak w końcu odniesiesz się do argumentów ?

  Pozdrawiam
 • @noman 21:35:05
  Na ktore twoje rzekome argumenty nie odpowiedzialem? Gdzie je niby podales? Wskaz je. Potrafisz?

  A jakie argumenty rzekomo podal skanderbug? Wskaz je. Potrafisz?

  RE: bełkoczesz jak durna banda złodziei w sejmie. 0 treści - słowa, słowa, słowa.

  --- Mozesz sobie twierdzic co chcesz, facet, ale czy masz dowody na prawdziwosc swoich twierdzen? Jesli nie, czy nie wyjdzie na to, ze jestes klamca? Udowodnij, ze ja belkoce jak durna banda zlodziei w sejmie. Potrafisz?
 • @Marky 22:24:27
  "Na ktore twoje rzekome argumenty nie odpowiedzialem?"

  Durnia udajesz ?
  Dałem film. Obejrzałeś, czy dalej durnia udajesz ?

  Skończyłem z Tobą rozmowę, bo z durniami nie rozmawiam - szkoda czasu.
  Najpierw obejrzyj film - oszołomie. A jak nie uwierzysz w argumenty Michalkiewicza to napisz do niego, poproś o treść ustawy i nowelizacji...
  Zresztą na co ja tracę czas ?

  Na durnia patentowanego i oszołoma.
  Nie do usłyszenia.
 • @Marky 22:24:27
  Szanowny Panie...albo Pani,

  Siła wolnego czasu i jak przypuszczam, młodego wieku, nie pozwala Panu
  ( Pani,Wam) spojrzeć na FAKTY obiektywnym okiem....
  Nie ma nic złego, w obronie swych wartości...jeśli jednak Pan (Pani, Ono) , przedkłada fakty , ponad własne samopoczucie, czas najwyższy zastanowić się, czy przypadkiem Ktoś, nie kieruje Pana (Pani, Onych..czyli Was) emocjami.

  ...PIS się nie PO.PIS.ał....i cały konflikt , pomiędzy partiami, jest konfliktem wirtualnym. Im wcześniej , zdasz Pan(Pani, Ony :) sobie, z tego sprawę, tym mniejsze rozczarowanie , na starość dopadnie.... :)
  Z wyrazami Szacunku....
 • @noman 00:11:10
  Jestes grubianinem, i nie powinienem odpowiadac na twoj wpis. W cywilizowanym towarzystwie bym nie odpowiadal, tzn. nie w towarzystwie takich jak ty, skanderbergow i innych klamcow i oszczercow, atakujacych wybiorczo PiS i Kaczorow za rzekome przewinienia, ale milczacych na temat rzeczywistych przewinien PO-kow, Tuskow, Palikotow, i innych szkodnikow.

  Wszystko po to, zeby to ci ostatni znow wygrali wybory w Polsce, prawda?

  Odpowiadam tylko po to, zeby wartosciowi ludzie na tym portalu uczyli sie jak z wami dyskutowac, jak obalac wasza propagande.

  Tak obejrzalem twoj film. A dlaczego pytasz? Co fakt, czy obejrzalem go, czy nie, ma wspolnego z moimi pytaniami w moim poprzednim wpisie do ciebie: "Na ktore twoje rzekome argumenty nie odpowiedzialem? Gdzie je niby podales? Wskaz je. Potrafisz?
  A jakie argumenty rzekomo podal skanderbug? Wskaz je. Potrafisz?"

  No wiec jeszcze raz: na ktore twoje argumenty rzekomo nie odpowiedzialem? Podaj je, zacytuj. Przejrzalem tu wszystkie twoje wpisy - zadnych argumentow w nich nie ma, tylko np. wyzwiska. Wiec?

  A na ktore argumenty skanderburgera ja rzekomo nie odpowiedzialem? Podaj je, zacytuj.

  Potrafisz, grubianinie?
  :)
 • @seedam 01:25:49
  RE: Siła wolnego czasu i jak przypuszczam, młodego wieku, nie pozwala Panu ( Pani,Wam) spojrzeć na FAKTY obiektywnym okiem....

  --- A co to za FAKTY, na ktore ja rzekomo nie jestem w stanie spojrzec obiektywnym okiem? Podaj je. Potrafisz?

  RE: ...PIS się nie PO.PIS.ał....

  --- Czy powyzej masz na mysli, ze PiS sie nie popisal? Co konkretnie przez to rozumiesz, jak konkretnie PiS sie rzekomo nie popisal? Podaj odnosne FAKTY. Potrafisz?
  :)
 • PRZYPOMINAM ...
  ...tym, ktorzy juz to zapomnieli - ze jedynym "dowodem" jaki pani Nowak podaje na rzekomy perfidny "antypatriotyzm" PiS-u i rzekome bycie najgorsza partia w Polsce, jest fakt ratyfikowania Traktatu Lizbonskiego przez Lecha Kaczynskiego.

  Zauwazcie, ze nawet gdyby to byla prawda, ze to ratyfikowanie bylo perfidnie antypatriotyczne (nie wydaje sie, ze takie bylo - ale przedyskutujmy to), pani Nowak nie krytykuje za poparcie dla tego ratyfikowania Tuska i i wszystkich innych przywodcow liczacych sie partii w Polsce. Poniewaz tego nie robi, jej tekst wytwarza falszywe przekonanie, ze tylko PiS dopuscil sie tego rzekomego przewinienia.

  To wybiorcze skrajnie ostre ganienie PiS-u za rzekome przewinienia, ale milczenie na temat przewinien PO, SLD, i innych, jest klamliwe i oszczercze. Ludzie, ktorzy tak wybiorczo gania PiS, wydaja sie albo swiadomymi klamcami, swiadomie klamiacymi w celu wytworzenia negatywnego nastawienia do PiS-u, albo nieswiadomymi klamcami, ktorzy np. irracjonalnie boja sie wygranej PiS-u, i podswiadomie pragna, zeby u wladzy pozostalo PO, czy zeby zdobyl ja ktos inny, z wyjatkiem PiS-u.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31