Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 56 komentarzy

Natalia Julia Nowak

Natalia Julia Nowak - No hope, no fear

Ubecy potwierdzają: pogrom kielecki był prowokacją bezpieki!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trzy cytaty. Bez komentarza.

 

"Bywało też podobno - twierdzi Turlejska - że ludzie, którzy nawiązywali łączność i współpracę z radziecką partyzantką w czasie wojny, potem byli zmuszani do współdziałania z radzieckim wywiadem, nieraz w akcjach skierowanych przeciwko Polakom. Różański podzielał pogląd Turlejskiej. Jego zdaniem, w ten właśnie sposób zmontowana została w 1946 r. prowokacja kielecka - to znaczy pogrom Żydów w Kielcach, w którym zginęło kilkudziesięciu niewinnych ludzi"

Barbara Fijałkowska, "Borejsza i Różański. Przyczynek do dziejów stalinizmu w Polsce", Olsztyn 1995, s. 184.


" - W czasie kampanii przed referendum, a i później, przed wyborami do Sejmu Ustawodawczego, chętnie eksponowaliście również pierwiastek antyniemiecki, były próby żerowania na antysemityzmie, mam tu na myśli pogromy w Kielcach i Rzeszowie.
- Wszystkie chwyty są dozwolone, gdy się chce wygrać z bezwzględnym przeciwnikiem. (...) Nastroje antysemickie wykorzystywaliśmy w inny sposób. Jeszcze nie czas o tym mówić. Liczyliśmy na błąd naszych przeciwników. Musieli go w końcu zrobić. Nie mogliśmy jednak długo czekać. Potrzebny był jakiś przyśpieszacz. Stąd pogromy i inne fortele"

Henryk Piecuch, "Spotkania z Fejginem. Zza kulis bezpieki", Warszawa 1990, s. 90-91.


"Tenże sam Sobczyński za swoje usługi oddane Sowietom został najpierw szefem UB w Rzeszowie, a następnie szefem UB w Kielcach. Funkcję tę pełnił w czasie głośnych rozruchów antysemickich w Kielcach. Z akt mi dostępnych w tej sprawie wynikało niezbicie, że aparat bezpieczeństwa mógł łatwo zapobiec rozruchom antysemickim w Kielcach. UB posiadał listę osób, które miały te rozruchy organizować. Mógł je natychmiast aresztować i nie dopuścić do rozruchów. Przeprowadzając śledztwo w tej sprawie stwierdziłem również, że UB mógł łatwo stłumić rozruchy z chwilą, gdy one wybuchły. Takich poleceń szef Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Kielcach nie wydał"

Zbigniew Błażyński, "Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii 1940-1955", Łomianki 2012, s. 155-156.

 

KOMENTARZE

 • Wywiad z prof. Marcinem Zarembą z Instytutu Historycznego UW
  @Husky 19:49:49 / "Pogrom kielecki nie był ubecką prowokacją"?
  >> http://dd.neon24.pl/post/132499,pogrom-kielecki-nie-byl-ubecka-prowokacja

  Bezpośrednio po zakończeniu II wojny światowej dochodziło w Polsce do antyżydowskich wystąpień. Najbrutalniejszą formę przybrały one w Kielcach w lipcu 1946 r. Co z punktu widzenia społecznego łączyło te wystąpienia? Czy jest jakaś ich cecha wspólna?

  Prof. Marcin Zaremba: Z pewnością są nią motywy antysemickie. Po wojnie w społeczeństwie polskim była rozpowszechniona wrogość wobec Żydów: relikt okresu międzywojennego, wzmocniony doświadczeniami niemieckiej okupacji.

  To nie podlega dyskusji i należy się w tej sprawie zgodzić się z Janem Tomaszem Grossem. Ciekawym wątkiem jest fakt, że zawsze powodem tumultów miejskich była plotka o mordowaniu chrześcijańskich dzieci przez Żydów bądź - jak kto woli - mit mordu rytualnego. Tłumaczono, że krew chrześcijańskich dzieci jest niezbędna Żydom wychodzącym z obozów koncentracyjnych.

  - Takie tumulty antysemickie i pogromy przed Kielcami miały miejsce w Rzeszowie w czerwcu 1945 r., później w sierpniu w Krakowie na tak zwanej "tandecie", czyli tamtejszym targowisku.
  >> Do prób pogromowych dochodziło również: w październiku 1945 r. w Lublinie
  >> oraz w czerwcu 1946 r. we Włocławku i Częstochowie.
  >> Wszystkie te wydarzenia były związane z opowieścią o porywaniu dzieci.
  >> Pogrom w Kielcach stanowił więc część już wcześniej narastającej fali.

  - FALI CZEGO / Czy "Wszystkie te wydarzenia były związane z opowieścią o porywaniu dzieci." , nie wskazuje na jeden schemat tej samej prowokacji, ... tak samo jak Niemcy działający według tego samego schematu palący swoje ofiary w obiektach zamkniętych / stodoła w Jedwabnem , synagoga w Białymstoku itp.?

  - Na czyj rozkaz działali wczesno-PRL-wscy "Żołnierze, milicjanci, ..." opisani w wierszu Kornhausera, teścia żony prezydenta Dudy? / Nie sądzę aby działali sami z siebie.

  INWAZJA UPIORÓW 1944 - 1970 "O wkładzie szowinistów żydowskich do historii współczesnej Polski" / Zdzisław Ciesiołkiewicz

  - W powyższej książce czytałem taką historię, że tuż przed pogromem kieleckim do Bieruta (ówczesnego komunistycznego prezydenta Polski) przyjechał naczelny szef amerykańskiego Związku Żydów Polskich, i zarządał od Bieruta aby zajął się w Polsce antysemityzmem. Berman miał się z tym dyktatem nie zgodzić uważając że w Polsce nie ma antysemityzmu, a pojeduńcze przypadki są wynikiem zawieruchy wojennej . - Jakiś czas po tej wizycie doszło do tzw. pogromu w Kielcach.

  *** Bliskim współpracownikiem Bieruta (drugim po Bogu) był wtedy Jakub Berman >> patrz w Google >> Tajny referat Jakuba Bermana


  *Julian Kornhauser, "Wiersz o zabiciu doktora Kahane"

  "A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
  żeby pana swego, Seweryna Kahane,
  zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
  Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
  iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
  Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
  swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.

  Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
  świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
  Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
  Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
  Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
  krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.

  Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
  drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
  dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew."

  Ziut 04.07.2016 21:07:25
 • @Natalia Julia Nowak / "Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii"
  - Mam egzemplarz tej książeczki, sprawdzę co Światło pisze na temat tego pogromu.

  To bardzo ciekawe wydanie, wiele się można z niego dowiedzieć, tak samo jak z rozmów Torańskiej z Jakubem Bermanem

  - Teresa Torańska / Książka "Oni" / "ROZMOWA Z JAKUBEM BERMANEM" >> https://www.youtube.com/watch?v=6NEllBLmq-k
 • Z pamiętnika gen. Berlinga, dowódcy 1 Armii Wojska Polskiego
  "Antypolskie sprzysiężenia"

  "Za plecami Armii walczącej krwawo o wolność i szczęście Ojczyzny, wrogie ręce, w naszym domu wychowane, usiłowały je zakuć w nowe kajdany ... Wróciło wspomnienie sprzed lat. 17 września 1939 roku na ulicy Niemieckiej w Wilnie, zamieszkałej prawie wyłącznie przez burżuazję żydowską, spotkałem o godzinie szóstej rano dwa czołgi radzieckie oblężone przez tłum wiwatujących. Sami Żydzi. Starzy i młodzi, kobiety i dzieci śpiewali i obrzucali czołgi kwiatami - widocznie już wcześniej przygotowanymi na tę okazję. A że to te czołgi, zdławiły ostatni dech wolności na tej ziemi? Niech płacą goje! ...

  Nu coo? Wasze przeszło! Teraz (Kurwa) My. - powiedział do mnie znajomy Żyd.

  - Dziś zrozumiałem, że to był zwiastun. ..

  Stworzono parawan, za którym wybranego narodu elita, w osobach Bermana, Zambrowskiego i (innych) ... ujmowała w swe ręce ster rządów w Państwie. Oni wiedzieli od dawna, jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy, że masa to bydło, które musi być jednak prowadzone na dobrym łańcuchu. Pod pokrywą szczerych intencji zwiedli naszą czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa, oraz spreparowanej prokuratury i sądów zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją. .. Kto chce niech wierzy, że taki był cel żydowskich machinacji. Fakty mówiły, że dla mafii rządzącej, nie ma w Polsce Polaków - są tylko Żydzi i goje! "

  Powyższe cytaty zaczerpnięto z książki Zdzisława Ciesiołkiewicza

  "Inwazja Upiorów 1944 - 1970".  Zdzisław Ciesiołkiewicz był dziennikarzem wydawnictw wojskowych i bliskim współpracownikiem gen. Berlinga. 24 listopada 1956 r. , w warszawskiej sali PKPG "Pod Kopułą" podczas zgromadzenia warszawskiego Oddziału Związku Dziennikarzy Polskich, upublicznił treść listu gen.Berlinga, w którym gen. Berling wyjawił wydarzenia związane z początkami tworzenia się Armii Polskiej w ZSRR.

  W liście tym, gen.Berling przedstawia historię opowiadającą o spotkaniu w mieszkaniu Wandy Wasilewskiej w 1943, w Moskwie, gdzie padają takie słowa:

  "Zaległa cisza. Mówi Wasilewska:

  - Towarzysze! Na terytorium Związku radzieckiego będzie tworzone narodowe polskie wojsko. Szczegóły poznamy później. Pułkownik Berling będzie w tej sprawie rozmawiał z towarzyszem Stalinem - kończąc zaakcentowała gospodyni spotkania.

  Lampe poruszył się w krześle, w pierwszym momencie wydawać się mogło, że z niego spadł, poprawił okulary i brutalnie, z wściekłością wtrąca:

  - Wanda! Na chuja nam polskie wojsko, mamy przecież Armię Czerwoną.

  Wasilewska zdenerwowała się. Zaciska wargi, uderzając pięścią w stół, ostro zwróciła sie do Lampego:

  - Alfred!.. zamilcz! To jest rozkaz towarzysza Stalina - rozumiesz!"

  Zgodnie z relacją gen. Berlinga, spisaną przez Zdzisława Ciesiołkiewicza , "towarzysze żydowscy" mieli być przeciwni utworzeniu Polskiego Wojska w ZSRR - miała im wystarczyć Armia Czerwona.

  Najbliższym opisem klimatu tamtego czasu są dalsze słowa autora:

  "Rok 1946 przypadł na okres wielkich batalii politycznych - Referendum Ludowego i kampanii przedwyborczej do Sejmu Ustawodawczego nowej Polski. .. A czym zajmowali się wtedy tagosyjoniści? W kwietniu 1946 r. do Wałbrzycha zjechał na swoje posiedzenie Centralny Komitet Żydów Polskich, o którego działalności społeczeństwo polskie niewiele wie, prawie nic."
  W dalszej części swojej ksiażki Zdzsław Ciesiołkiewicz przytacza stenogram "Tajnego referatu Jakuba Bermana" wygłoszonego w Wałbrzychu w kwietniu 1946 r. - Można go przeczytać niżej.

  Andrzej Leszek Szcześniak w swojej książce "JUDEOPOLONIA II" na stronie 121 pisze: Tajny ośrodek władzy / W tworzeniu mafijnego systemu władzy prowadzącej do zniewolenia Polski prawdziwym przełomem było jednak powołanie do życia Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Był to pomysł Jakuba Bermana, który po śmierci Alfreda Lampe stał się przywódcą lobby żydowskiego w ZSRR. Berman, działacz Kominternu i płk. NKWD, uznał, iż istniejące w Sowietach instytucje, organizacje i wojskowe jednostki polskie powinny być poddane kontroli niejawnego i nieformalnego ośrodka dyspozycyjnego, który stałby na straży interesów środowiska żydowskiego. /.../

  Jakub Berman swój plan przedstawił 2 stycznia 1944 r. wicepremierowi i zarazem ministrowi spraw wewnętrznych ZSRR Ławrentijowi Berii, który sam, będąc z pochodzenia Żydem, zatwierdził ten plan, jako korzystny dla środowiska żydowskiego i imperialnej polityki sowieckiej. Tak doszło do utworzenia przy Związku Patriotów Polskich Komitetu Organizacyjnego Żydów w Polsce. Jego kierownictwo tworzyli: J.Berman, E. Szyr i h. Minc. / członkami zostali: I i W. Groszowie, L.Bristigerowa, J.Borejsza, R.Zambrowski, E.Ochab, S. Wierbłowski, A.Alster , W.Billing, J.Burgin, A Bromberg, Anatol Fejgin, Anna Fejgin, ... Ozjasz Szechter (ojciec Adama Michnika)... , Rubinsztajn, Kubarowie i inni.

  O istnieniu tego komitetu nie wiedziała nawet Wanda Wasilewska i niewtajemniczeni członkowie ZPP. Jego zebrania odbywały się w największej tajemnicy, a o podejmowanych decyzjach informowano tylko Berię i to zawsze tylko za pośrednictwem Jakuba Bermana.

  TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO

  „Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.

  W wojsku obsadzać stanowiska polityczne, społeczne, gospodarcze, wywiad. Mocno utwierdzać się w gospodarce narodowej.

  W ministerstwach na plan pierwszy przy obsadzaniu Żydami wysuwać należy: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Skarbu, Przemysłu, Handlu Zagranicznego, Sprawiedliwości. Z instytucji centralnych - centrale handlowe, spółdzielczość.

  W ramach inicjatywy prywatnej, utrzymać w okresie przejściowym silną pozycję w dziedzinie handlu. W partii zastosować podobną metodę - siedzieć za plecami Polaków, lecz wszystkim kierować.

  Osiedlanie się Żydów powinno być przeprowadzone z pewnym planem i korzyścią dla społeczeństwa żydowskiego. Moim zdaniem, należy osiadać w większych skupiskach, jak: Warszawa, Kraków; w centrum życia gospodarczego i handlowego: Katowice, Wrocław, Szczecin, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Bielsko.

  Należy również tworzyć typowe ośrodki przemysłowe i rolnicze, głównie na ziemiach odzyskanych, nie poprzestając na Wałbrzychu i Rychbachu – (obecnie Dzierżoniów). W tych ośrodkach możemy przystosować przyszłe kadry nasze w tych zawodach, z którymi bylibyśmy słabo obeznani.

  Uznać antysemityzm za zdradę główna i tępić go na każdym kroku.

  Jeżeli stwierdza się, ze jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy.

  Żydzi muszą pracować dla swego zwycięstwa, pracując jednocześnie nad zwycięstwem i gruntowaniem komunizmu w świecie, bo tylko wtedy i przy takim ustroju naród żydowski osiągnie najwyższą pomyślność i zabezpieczy sobie najsilniejszą pozycję.
  Są niewielkie widoki na to, by doszło do wojny. Jeśli Ameryka zacznie się szybko socjalizować, to tą drogą, mniejszych lub większych wstrząsów wewnętrznych i tam musi zapanować komunizm.

  Wtedy reakcja żydowska, która dziś trzyma z reakcją międzynarodową zdradzi ją i uzna, że rację mieli Żydzi stojący po drugiej stronie barykady.

  Podobny przypadek współdziałania Żydów całego świata, wyznających dwie rożne koncepcje ustrojowe - komunizm i kapitalizm - zaistniał w ostatniej wojnie. Dwa największe mocarstwa światowe, całkowicie kontrolowane przez Żydów i będące pod ich wielkim wpływem, podały sobie ręce.

  Trud Żydów pracujących wokół Roosevelta doprowadził do tego, że USA wspólnie z ZSRR wystąpiły zbrojnie do walki przeciwko Europie środkowej, gdzie była kolebka nowej idei, opartej na nienawiści do Żydów.

  Zrobili to Żydzi, gdyż wiedzieli, że w przypadku zwycięstwa Osi, a głównie hitlerowskich Niemiec, które doskonale przejrzały plany polityki żydowskiej, niebezpieczeństwo rasizmu stanie się w USA faktem dokonanym i Żydzi znikną z powierzchni świata.

  Dlatego też Żydzi sowieccy poświęcili dla tego celu krew narodu rosyjskiego, a Żydzi amerykańscy zaangażowali swoje kapitały. Należy się liczyć z dalszym napływem Żydów do Polski, ponieważ na terenie Rosji jest jeszcze dużo Żydów.

  Przed wkroczeniem Niemców, w poszczególnych miastach ZSRR było kilka skupisk Żydów polskich: Charków - 36.200, Kijów - 17.800, Moskwa - 53.000, Leningrad - 61.000, w zachodnich republikach 184.730.

  Żydzi skupieni w tych ośrodkach to przeważnie inteligencja żydowska, dawne kupiectwo żydowskie. Element ten jest obecnie szkolony w ZSRR. Są to kadry budowniczych Polski - tzn. zgodnie z projektem Politbiura - fachowcy ci obsadzać będą najważniejsze dziedziny życia w Polsce, a ogół Żydów będzie rozlokowany głownie w centrach kraju.

  Stara polityka żydowska zawiodła. Obecnie przyjęliśmy nową, zespalającą cele narodu żydowskiego z polityką ZSRR. Podstawową zasadą tej polityki jest stworzenie aparatu rządzącego, złożonego z przedstawicieli ludności żydowskiej w Polsce.

  Każdy Żyd musi mieć świadomość, że ZSRR jest wielkim przyjacielem i protektorem narodu żydowskiego**** , że jakkolwiek liczba Żydów w stosunku do stanu przedwojennego uległa olbrzymiemu spadkowi, to jednak dzisiejsi Żydzi wykazują większą solidarność.

  Kwestia żydowska jeszcze jakiś czas będzie zajmowała umysły Polaków, lecz ulegnie to zmianie na naszą korzyść, gdy zdołamy wychować choć dwa pokolenia polskie.


  Według danych wojewódzkiego Komitetu Żydowskiego na terenie Śląska Górnego i Dolnego jest obecnie ponad 40.000 Żydów. Około 15.000 Żydów ma być zatrudnionych w osadnictwie. Powiat Rychbach (Dzierżoniów) i Nysa są przewidziane do tych celów. Akcja osadnicza jest finansowana z żydowskich funduszy zagranicznych i państwowych.

  Żydzi celowo tworzą nową, choć chwilowo nieznaczną koncentrację elementu żydowskiego, kładąc podwalinę pod zawód rolnika i robotników przemysłowych. Jest to budowanie podłoża szerszych celów politycznych.”

  Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia. / Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych " płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.
 • @Ziut 21:46:08
  //Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia.//

  Jak on się nazywał, ile miał lat i czy dalej siedzi
  masz dane 8-))
 • @Husky 21:49:41
  Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych " płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.

  - JEGO ZAPYTAJ
 • @Ziut 21:55:42
  No ale Ty to wkleiłeś ta informację.
  Sam wielokrotnie pisałeś że weryfikujesz fakty i powołujesz się na wiary.....godne źródła.
  A gdbyby napisał ten "pisarz" że to był .....Chińczyk.
  Bądź co bądź, jeśli czytasz tak tajne dokumenty to powinieneś dla własnego dobra po ich przeczytaniu natychmiast laptop czy komputer spalić by nie narazić się na konsekwencje jak ten "Polak".
  Zresztą czy to Polak czy to Chińczyk a może nawet Aborygen czy Zulus - Czaka jedno jest pewne .
  To był żyd.
  Mylę się.
 • @Husky 22:09:45
  // To był żyd. Mylę się //

  - Jakub Berman na pewno.
 • @Ziut 22:17:36
  a ten skazany
 • @Husky 22:09:45
  // No ale Ty to wkleiłeś ta informację. Sam wielokrotnie pisałeś że weryfikujesz fakty i powołujesz się na wiary.....godne źródła. //

  - Jak ktoś taki pisze książkę, to cytat z niej uważam za wiarygodny

  >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_%C5%BBochowski

  Stanisław Żochowski – polski prawnik, politolog i historyk, kapitan dyplomowany Wojska Polskiego (II RP), w czasie II wojny światowej major Narodowych Sił Zbrojnych i podpułkownik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie; po 1945 przebywał na emigracji, od 1950 w Australii.

  .
 • @Ziut 22:26:09
  //Jak ktoś taki pisze książkę, to cytat z niej uważam za wiarygodny//

  teraz to odleciałeś że ho,ho
  to "cytat roku" na forum

  No to może polecam Ci dzieła wybrane Lenina tom od 1-101
  Miłej lektury
  ps.
  będę miał teraz okazje przypomnieć Ci to "zdanie" i to zapewne wielokrotnie 8-))
  narka
 • @Husky 22:35:54
  // polecam Ci dzieła wybrane Lenina tom od 1-101 //

  - To nie mój zakres zainteresowań, choć czasem warto tam niektóre rzeczy sprawdzić, ... / Jak masz coś ciekawego na myśli to zacytuj. / Skomentuję. (:
 • @Ziut 22:44:17
  Na koniec Ziut powiem Ci tak. Jeśli ktoś chce uchodzić za wiarygodnego i jednocześnie pisać książki czy to historyczne czy biograficzne to podstawą są źródła. Dokumenty,zdjęcia ,zeznania,rękopisy,etc.
  Ten bajkopisarz usłyszał coś w maglu i spłodził coś co nazwać można chałturą do kwadratu, a jedyne gdzie można by to dzieło zamieścić to pudełek.pl czy płotka.pl
  Sam widzisz , jak można napisać cos co jest więcej niż istotne, że jakiś Polak ukradł tajny referat i za to dostał karę śmierci. Gdzie on to usłyszał w maglu.
  Tak się właśnie piszę książki dla gawędzi a ci łykają jak....
  Zresztą
 • @Husky 22:59:51
  // Ten bajkopisarz usłyszał coś w maglu i spłodził coś co nazwać można chałturą do kwadratu, a jedyne gdzie można by to dzieło zamieścić to pudełek.pl czy płotka.pl //

  Myślisz że "polski prawnik, politolog i historyk, kapitan dyplomowany Wojska Polskiego (II RP)" napisał swoją książkę na podstawie na podstawie opowieści zasłyszanych w maglu"

  - GRATULUJĘ ZMYSŁU IGNORANCJI
 • @Husky 22:59:51
  Natalia Julia Nowak 04.07.2016 21:13:52 >> http://dd.neon24.pl/post/132499,pogrom-kielecki-nie-byl-ubecka-prowokacja > https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Piecuch

  Zbigniew Błażyński (ur. 8 stycznia 1914 w Jabłonowie k. Kołomyi, zm. 25 października 1996 w Londynie) – polski dziennikarz emigracyjny, w latach 50. przeprowadził dla Radia Wolna Europa rozmowy z Józefem Światłą, później pracownik i dyrektor sekcji polskiej BBC. >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_B%C5%82a%C5%BCy%C5%84ski

  KONTESTOWANY >> Stanisław Żochowski – polski prawnik, politolog i historyk, kapitan dyplomowany Wojska Polskiego (II RP), w czasie II wojny światowej major Narodowych Sił Zbrojnych i podpułkownik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie; po 1945 przebywał na emigracji, od 1950 w Australii. >>> >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_%C5%BBochowski

  - CZY WEDŁÓG CIEBIE NIEWIARYGODNI SĄ TYLKO CI, KTÓRZY PISZĄ BARDZIEJ OTWARCIE O ŻYDACH?
 • @Ziut 23:07:44
  Takie dzieła to się nie ignoruje
  tylko się do śmieci wyrzuca
  Przestań
  To napisz mi do jasnej cholery skąd ma te wiadomości, skąd.
  Z Łubianki
  Ja wiem że to bajkopisarz i to wiem z "wiarygodnych" źródeł
  Będziemy się tak przerzucać faktami.
  To zero nie pisarz, a że zasłużony "Ludowiec" to inna sprawa
 • @Husky 23:20:29
  // wiem że to bajkopisarz i to wiem z "wiarygodnych" źródeł. Będziemy się tak przerzucać faktami. //

  - NIE MUSIMY, ... PRZEDSTAW TE "ŻRÓDŁA"
 • @Ziut 23:32:01
  najpierw przedstaw swoje o tym "niezamordowanym" Polaku
  ale na dzis dobranoc
 • @Husky 23:34:42
  Polak, który wykradł i opublikował stenogram referatu Bermana, został skazany na karę śmierci, zmienioną w drodze łaski na karę dożywotniego więzienia. / Tekst TAJNEGO REFERATU TOW. JAKUBA BERMANA jest przedrukiem z książki „O Narodowych Siłach Zbrojnych " płk. dypl. Stanisława Żochowskiego, byłego Szefa Sztabu Dowództwa Sił Zbrojnych. Wyd. Retro, Lublin, 1994.

  Stanisław Żochowski – polski prawnik, politolog i historyk, kapitan dyplomowany Wojska Polskiego (II RP), w czasie II wojny światowej major Narodowych Sił Zbrojnych i podpułkownik Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie; po 1945 przebywał na emigracji, od 1950 w Australii. >>> >> https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_%C5%BBochowski
 • TAJNY REFERAT TOW. JAKUBA BERMANA WYGŁOSZONY NA POSIEDZENIU EGZEKUTYWY KOMITETU ŻYDOWSKIEGO
  .
  Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie.

  Wytwarzać i szerzyć wśród społeczeństwa opinie i utwierdzić go w przekonaniu, że rządzą wysunięci na czoło Polacy, a Żydzi nie odgrywają w państwie żadnej roli.

  Celem urabiania opinii i światopoglądu narodu polskiego w pożądanym dla nas kierunku, w rękach naszych musi się znaleźć w pierwszym rzędzie propaganda z jej najważniejszymi działami - prasą, filmem, radiem.
  .
  http://m.neon24.pl/f94538e53fee6d1d1708892af7fdd575,0,0.jpg
  .
  PRL-owski prezydent Polski Bolesław Bierut z Jakubem Bermanem
  .
  http://m.neon24.pl/8a4b611dd7cdb64b18f3e62fa6b27cc2,0,0.jpg
  .
  Na zdjęciu wyżej wytyczne "REFERATU" w praktyce
  .
 • licznik się zepsuł, czy...
  Polaków, rzeczywiście nie interesuje ich historia?
 • @Jan Paweł 07:41:46
  Miałem przypadek przy tej notce / "Perfidia Kaczyńskiego", ... czyli wszystko jasne? >>> http://ziut.neon24.pl/post/132433,perfidia-kaczynskiego-czyli-wszystko-jasne

  - Opublikowałem ją, i w ciągu kilku sekund licznik nabił 169 odsłon, ... i stanął. / Ktoś zaspał bo to było rano 29.06.2016 09:19 / Resztę dopowiedz sobie sam.
 • Według Ewangelii "po skutkach ich poznacie"
  Pogrom w kielcach byl potrzebny bermanowcom do popędzania aliji kandydatow na nowohebrajczykow z ZSRR do Austii
  Jescze nie wychowali sobie moczarowcow i musieli pogromu dokonywać sami w mundurach WP, MO,bluzach andersowskich ijako cywile.
  W 1948r po utworzeniu na wniosek Gromyki w Palestynie państwa żydowskiego zlikwidowano w Austrii (specjalnie wcześniej mw tym celu zneutralizowanej) , NRF i we Wloszech obozy dla "uchodzcow z za żelaznej kurtyny" zwalniając z nich 200tysięcy takich "uchodzcow" dlA KTORYCH DIETY OBOZOWE B YŁY CENNIEJSZE OD MOŻLIWOŚCI DALSZEJ "ALIJI" DO pALESTYNY. dla wsparcia terrorystów Sterna (z kolonizacji pod protektoratem Pilsudskiego za ktorą Hans Frank postawił mu na Wawelu hitlerowską wartę honorową), dezerterów Andersa (krorego prezes PiS nie umieścil w apelu poległych) i ,zydow wywiezionych z sowiekiej Litwy w 1940r z paszportami japońskimi do dalekowschodnich granic ZSRR.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31